sobota, 28 maja 2016

m. Paula Zofia Tajber

O tych, którzy umieli godnie i pięknie żyć warto wspominać.
Dzisiaj przypada 53. rocznica śmierci m. Pauli Tajber Założycielki Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej.
Zapraszam do lektury krótkiej biografii:


13 komentarzy:

 1. Sługo Boża Matko Paulo Zofio Tajber- wstawiaj się za nami, byśmy promieniowali Jezusem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorąc pod uwagę datę śmierci, a także przeżyte lata, powiedziałbym, że Matka Paula odeszła w kwiecie wieku i jest to fakt znamienny, a dla nas zobowiązujący, ze względu na owoc, który mamy przynieść! Prąd niezwykłych inspiracji w końcu popłynie, czyżby kolejna Wiosna Kościoła...?

  OdpowiedzUsuń
 3. To skoro dziś tak wybitne święto może uchyli Siostra rąbek tajemnicy i przybliży nam bardziej, dosadniej i wybitnie doskonalej duchowość Waszego zakonu, tudzież jakieś ciekawe spostrzeżenia, refleksje czy po prostu to, czym Siostra chce się z nami podzielić. /Róża/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mariolka już o tym wspomniała w komentarzu - zachęcam do lektury "Łuskania kłosów". Jest ona poświęcona naszej duchowościa. Chętnie prześlę egzemplarz na podany adres :-)

   Usuń
  2. Bardzo chętnie to poproszę o adres e-mail, na który prześlę mój adres.

   Usuń
 4. Mam dla Siostry propozycję (nieodrzucenia ;-) ) Zakładając , że jest nas jednak trochę i jak widać pojawiają się wszelakiej treści pytania mniej bardziej zaskakujące proponuję aby zrobić w jednym dniu i o jednej stałej godzinie swego rodzaju chat z Siostrą. Byłoby to o tyle korzystne, że moglibyśmy dyskutować czy po prostu rozmawiać tak normalnie i zwyczajnie, a nie oczekując w niecierpliwości na odpowiedź na pytanie. Co Siostra na to ? Uważam, że takie rozmowy byłyby świetne dla nas wszystkich. Moglibyśmy od siebie wiele się nauczyć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Sądzę że siostra w natłoku swoich obowiązków raczej nie będzie miała czasu na pisanie z dosłownie kilkoma osobami naraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech osoba nie zakłada z góry tego co Siostra będzie , a czego nie będzie chciała robić. Niech osoba zajmie się sobą.

   Usuń
  2. Mój czas, na ile jest, mależy do Was. Mozna pisać też na priv, ale nieraz warto po prostu pogrzebać w starszych postach na blogu i okaże się, że "już o tym było"

   Usuń
 6. Zachęcam do przeczytania książek autorstwa
  s.Bogny : "Łuskanie kłosów" i "To Bóg szuka człowieka". Tam Siostra się z nami dzieli
  i duchowością swojego zgromadzenia i swoimi przemyśleniami. Życzę wszystkim pięknego świętowania niedzieli.
  Mariola

  OdpowiedzUsuń
 7. "Tutaj popłynie prąd, który będzie wybielał dusze."

  Nurtuje mnie to zdanie! Zastanawiam się, co musi się stać, aby ten osobliwy "prąd" popłynął, a może już płynie...?

  I drugie:

  "Teraz się naśmiejemy, a potem będziemy milczeć, pracować, modlić się..." - te słowa budzą sympatię do osoby, która ma dystans i potrafi się śmiać :-)

  OdpowiedzUsuń