środa, 25 marca 2020

Nowy początek na zgliszczach

Dzisiaj świętujemy początek naszego zbawienia. W ukryciu już Bóg szykuje dla nas ratunek. Jeszcze go nie widać, ale jest już obecny pośród nas jak ziarno w ziemi.
Chociaż na zewnątrz nic nie potwierdza tej nadziei, właśnie teraz, gdy nasze wszystkie ludzkie zabezpieczenia legły w gruzach, Bóg działa dla naszego zbawienia.
W chwili Zwiastowania życie Maryi także zostało wywrócone do góry nogami. Rozpadły się jej plany i wyobrażenia. Przyjmując Słowo Boga, które w Niej stało się Ciałem, stanęła wobec groźby śmierci przez ukamienowanie, a przynajmniej odrzucenia i zszargania dobrego imienia. 
A jednak powiedziała "Tak".
I Bóg wyprowadził z tego ratunek dla całego świata.
Drogi Bracie, Droga Siostro, jeśli czujesz, że dzisiaj twój świat wali się w gruzy, niszczeją twoje plany i ogarnia cię trwoga, to popatrz na Maryję.
Spróbuj zaufać Bogu i powiedzieć Mu swoje "tak".
On wyprowadzi z tego chaosu zbawienie.
Już je szykuje.
Ono już rozwija się w ukryciu.
Rozpoczyna się właśnie wtedy, gdy mówimy Bogu "Tak".
Ja, dzisiaj na nowo mówię Mu swoje "Amen".


Modlę się za Was, kochani przyjaciele, ci bliscy, znani osobiście i ci fejsbukowi. Dzisiaj będziemy razem odmawiać "Ojcze nasz" o 12 w południe. Jesteśmy razem.

4 komentarze:

  1. Dziś, gdy przyszło nam żyć z wieloma ograniczeniami, kiedy myślę o tajemnicy Wcielenia, albo jak często mówi Autorka tego Bloga:)- Wczłowieczenia, to bardziej jeszcze dociera do mnie jak niesamowite jest uniżenie Jezusa. Bóg w osobie Jezusa przyjął przecież ogromne ograniczenia.Przyjął je też po to by w momentach takich jak teraz, być Jednym z nas, ze swoja miłością i pełnią zrozumienia, stałą Obecnością
    Zachwycam się dziś tą pokorą Jezusa Błogosławie Jego człowieczeństwo, Jego piękną ludzką Duszą. I jak Maryja chce mówić swoje TAK. we własnej izdebce:)

    OdpowiedzUsuń