wtorek, 26 kwietnia 2016

Dziękczynienie - dźwignia życia duchowego

Przez weekend prowadziliśmy rekolekcje "Promieniować Chrystusem" w Krynicy. Były one poświęcone duchowości M. Pauli Tajber Założycielki Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej, do którego należę. 
Ale jeden weekend to bardzo mało czasu, by przekazać niezwykle bogatą i głęboką duchowość. Musiałam w konferencjach pomijać niektóre wątki.
Jednym z tematów, który zamierzałam "wyciąć" było dziękczynienie. Dziękczynienie, które w ujęciu M. Pauli nie jest tylko jedną z form modlitewnych, ale stylem życia...
Jakież było moje zdziwienie, gdy wieczorem w czasie modlitwy, wiele osób zaczęło modlić się dziękując Bogu za otrzymane łaski... Robiły to całkowicie spontanicznie, bez żadnej sugestii czy podpowiedzi z naszej strony.

To pokazało mi, jak spójną drogę życia duchowego przekazała M. Paula. Podjęcie jakiegoś elementu tej duchowości, sprawia, że w sposób naturalny pojawiają się pozostałe.

Bo kto spotka Jezusa i odkryje tajemnicę Jego Boskiego promieniowania w ludzkich duszach, nie może się powstrzymać od dziękczynienia. Nawet nie trzeba mu mówić, że trzeba dziękować.
Po prostu czuje taką potrzebę.

I ja dziękuję Bogu za ten piękny czas na "Leśnej Polanie". Dziękuję za to miejsce i za ludzi, których Bóg postawił na mojej drodze."Samo poznanie Boga bez dziękczynienia jest suchą nauką, nie dającą chwały Bogu, a nam wzrostu w Nim. Kto chce szybko wzrastać w cnotach wszelkich i wzmacniać doskonałości Boże, udzielające się nam, ten winien dbać o ducha dziękczynienia, gdyż dziękczynienie pomnaża w nas to, co Bóg zapoczątkował".

"Dziękczynienie jest nadprzyrodzonym kluczem do nieba"

Służebnica Boża M. Paula Zofia Tajber


7 komentarzy:

 1. Ja tez też jestem Bogu i ludziom wdzięczna za ten piękny czas.
  Mariola

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak spotkać Jezusa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otworzyć swoje serce naprawdę na Prawdę! Reszta przyjdzie jak cichy powiew wiatru w duszny dzień i jak wytęsknione światło w ciemną noc. Módl się gorąco by Pan zmieniał Twoje serce według serca Jego! I bądź czujnym bo ta zmiana może przyjść w momencie, w którym tego najmniej się spodziewamy. Błogosławionego czasu! + Odwagi! Sursum Corda! :-)

   Usuń
 3. A czy na takie rekolekcje można przyjechać? Kiedy i gdzie? Ja potrzebuję tego teraz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy 10-12 czerwca do Siedlca k Krzeszowic. Wkrótce więcej informacji na stronie domu:
   www.domrekolekcyjnysiedlec.pl

   Usuń
 4. Następne rekolekcje, które będziemy prowadziły z
  s.Bogna w Siedlcu, będą w połowie czerwca. Zapraszam. Mariola

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze wiedzieć, będę na pewno :-)

  OdpowiedzUsuń