wtorek, 12 kwietnia 2016

o cierpliwości w Radzionkowie

Dzisiaj będę w Radzionkowie głosić konferencje o... cierpliwości. Sama się dziwię, że wybrali mnie do takiego właśnie tematu. Nie jestem z natury cierpliwa. Wprost przeciwnie. Mogę kompetentnie z własnego doświadczenia opowiadać o złych skutkach braku cierpliwości w życiu osobistym i społecznym. Doktorat mogłabym o tym napisać.
A także o tym, jak Bóg jest ciągle i po wielokroć cierpliwy dla mnie.

Czyli w sumie jest o czym mówić. 
Zatem jadę.

Polecam Waszej modlitwie to głoszenie oraz całą parafię Radzionkowie, a szczególnie Wspólnotę Dorosłych, która jest organizatorem tego spotkania :-)


8 komentarzy:

 1. Miłość cierpliwa jest ... zatem dużo Miłości, a cierpliwość Ciebie/Was/nas odnajdzie... +

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby prowadzić takiego bloga tak długo to trzeba mieć cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego tak ważna jest ta Miłość? "MIŁOŚĆ - jedyna przestrzeń przez ,którą człowiek może zostać przemieniony i uzdrowiony." o. Józef Witko «Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali» (J 13, 35). MIŁOŚĆ - pobudza do życia, uczy i zmienia. Warto jednak uświadomić sobie CZYM JEST i w jaki sposób mam JĄ świadczyć tak sobie , jak i innym! Bracie, Siostro czy Miłujesz mnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CZYM JEST? http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/13.php

   Usuń
 4. CIERPLIWOŚĆ wobec otwarcia się na DUCHA ŚW. i przyjęcia Jego Darów by w Miłości dawać świadectwo Prawdy! Cóż więcej nam potrzeba, chrześcijanie? Posłuchajcie, proszę: https://www.youtube.com/watch?v=e-WtrrscEVI&ebc=ANyPxKo9-4iWbSZU2wQOt_Q70XMSGObuA9rjCw2Am4VXaG5ZjgS7PAL256j3IpJFIObCSDVXciAQp0UIo6j7VaX75R1HuqpM2Q&nohtml5=False

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety dla mnie za długie, czasem wystarczy jedno słowo... :)

   Usuń
  2. :) a czasem milczenie...św. Józefa

   Usuń
  3. https://www.youtube.com/watch?v=fyicpob4Tj4

   Usuń