sobota, 6 października 2018

Oczy szeroko zamknięte

Osiem miesięcy temu nasz przyjaciel Darek po urazie głowy zapadł w śpiączkę. Pamiętam, że kiedy modliłam się za niego niedługo po tym wydarzeniu, otrzymałam takie słowo z Księgi Syracha: "Henoch podobał się Panu i został przeniesiony jako przykład nawrócenia dla pokoleń" Syr 44, 16.
Ten dziwny stan "przeniesienia", w którym Darek jak Henoch, nie ujrzał śmierci, a jednak został zabrany, trwa do dzisiaj. Gdy patrzę na codzienne życie Darka i jego żony Irenki, jest to niewątpliwie żywy przykład nawrócenia dla pokoleń. 
Myślicie, że to jest smutny tekst o chorobie? Mylicie się.
To tekst o życiu.
Nie wierzycie? Nie tak dawno Darek i Irenka byli razem w kinie. Tak. To nie żart. Dawniej lubili chodzić do kina, więc czemu teraz nie? Nie wiemy jaki jest stan świadomości Darka, ale wiemy na pewno, że każdy bodziec stymulujący jest dobrym krokiem w stronę wybudzenia.
Dzisiaj z Darkiem, Irenką i Mariolą byliśmy razem w Siedlcu w naszym domu rekolekcyjnym. Dawniej często przeżywaliśmy tam wspólnie rekolekcje. Pamiętam, jak Irenka i Mariola kilka lat temu modliły się razem w tym miejscu za Pawła. Po tej modlitwie i Sakramencie Namaszczenia Paweł został uzdrowiony z guza wątroby i HCV. Darek też tam wtedy był i modlił się wstawienniczo w innym zespole. Dzisiaj także prosiliśmy Jezusa w tej samej kaplicy, przed obrazem Jezusa Promieniującego, by jeśli Pan tego chce, kazał Darkowi powrócić do nas. 
Dla Jezusa nie ma rzeczy niemożliwych. Wierzę w to głęboko, że może tego dokonać. I wierzę w to, że każdy dzień, gdy nasz Henoch leży pomiędzy życiem a śmiercią, ma swój sens - jako przykład nawrócenia dla pokoleń.

 
W kaplicy, gdzie znajduje się obraz Jezusa Promienującego, nawet zdjęcia wychodzą ze świetlistą poświatą :-)))))

4 komentarze:

 1. A pod ławką z prawej strony: Pasja
  z modlitwą +

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite ale prawdziwe jest tam gdzie chciał na pewno by chciał być. Jestem z Tobą

  OdpowiedzUsuń
 3. Darek jest silnym człowiekiem i w dodatku jest pod dobrą opieką.Na pewno byłby wdzięczny za wszystko Bogu i bliźnim.Módlmy się za naszego brata.Darku,trzymaj się!Jesteśmy z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 4. Darek jest silnym człowiekiem i w dodatku jest pod dobrą opieką.Na pewno byłby wdzięczny za wszystko Bogu i bliźnim.Módlmy się za naszego brata.Darku,trzymaj się!Jesteśmy z Tobą!

  OdpowiedzUsuń