sobota, 1 listopada 2014

1 listopada inaczej

 Jedna z moich sióstr lubi powtarzać:
"Mam bardzo silną wolę... Robi ze mną co chce" :-) Dobre, prawda?

P.S. Czemu piszę to akurat w dniu Wszystkich Świętych? ...nie wiem. Może, żeby podkreślić radosny charakter tego święta. Bo dziś w niebie wielki festyn, a my wszyscy mamy imieniny :-) 
Wszystkiego najlepszego!


7 komentarzy:

 1. Moją patronką jest św. Monika. Św. Moniko módl się za mną i naucz mnie wiary i wytrwałości na modlitwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, moja sytuacja jest nieco trudniejsza. Nie ma św. Bogny. Traktuje to jako wyzwanie. Ktoś przecież musi tę lukę w niebie uzupełnić, prawda? :-)

   Usuń
 2. Dziękuję za życzenia. Świętej Marioli też nie ma, więc trzeba sie wziąść do roboty, albo raczej pozwolić Bogu działać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to miło otrzeć się o kandydatki na święte !!! Może choć promyczek tej jasności na mnie spadnie ?! - No i również życzę wszystkiego najlepszego."Alleluja ! Zbawienie i chwała i moc Bogu naszemu jest"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, w tym wpisie coś z prawdy jest. Bo przecież żyjemy wśród świętych. Karol Wojtyła żył wśród nas, słuchaliśmy Jego nauk. Niektórzy zazdroszczą tym studentom, którzy mieli go na wycieczkach tylko dla siebie (co za egoizm , prawda?). Ale nie każdy święty ma proces kanonizacyjny. Życie jakiejś babci czy dziadka, może ją nobilitować do świętości, ale nawet sąsiedzi mogą o tym nie wiedzieć. Nie nam oceniać świętość innych, ale pawdą też jest, że liczne grono osób podąża do Siedlca, aby usłyszeć słowa Siostry czy Mariolki, czerpać nauki, odnawiać się,nie błądzić i dużo by tego było jeszcze. Przy tym cechuje Was skromność i miłość bliźniego. Są słuchacze, internauci, którzy śledzą wpisy na blogu i chcą także uczestniczyć w naukach głoszonych przez Siostrę poza Siedlcem. A to czy ktoś był świętym dowiadujemy się po długim czasie, albo nigdy. I myślę, że każdy powinien dążyć do świętości, chociaż powinien.

   Usuń
  2. yyyy... nie wiem, co odpowiedzieć... :-)))))))

   Usuń
 4. Milczenie złotem - czyż nie?:)))))

  OdpowiedzUsuń