czwartek, 9 października 2014

Gdy już brak nam nadziei

"Jak Siostry słowa mają się do rzeczywistości? Jeśli już nie mamy tej nadziei? Przecież nie wystarczy przeczytać kilku zdań o nadziei, by ją odnaleźć." - pisze ktoś w komentarzu.
Tak, nie wystarczy poczytać coś o nadziei, by ją odnaleźć. Jednak tu jest coś więcej niż tylko tekst. Po "obu stronach" bloga są żywi ludzie, a razem możemy już więcej.
Po pierwsze, możemy modlić za siebie nawzajem o odrodzenie nadziei. Bo ona jest w nas. Bóg włożył ją w nasze dusze w chwili Chrztu św. jak małe ziarenko i powiedział: "Żyj, rozwijaj się. Dasz radę". Trudne doświadczenia życia, rozczarowania i cierpienia przygłuszają ten głos. Są one jak rany, które zły duch próbuje zainfekować trucizną swoich kłamstw. "Jesteś do kitu. I tak ci się nie uda. Nie ma wyjścia. Będzie tylko gorzej" to wszystko pochodzi od niego - ojca kłamstwa. Dlatego musimy się chronić, wzajemnie wspomagać, modlić o duchowe uleczenie naszych ran. 
Stąd moja prośba:
- Jeśli czujesz, że brak ci nadziei, napisz w komentarzu swoje imię. Będziemy się razem modlić za Ciebie. Ale także ty pomódl się za inne osoby, które wpiszą swoje imię.
- Jeśli dziś jest w Tobie zaufanie do Boga, jeśli doświadczyłeś Bożej pomocy i wsparcia, napisz o tym. Daj świadectwo, bo ono może umocnić kogoś, kto wątpi.

I posłuchajcie także mojego małego świadectwa:
Kiedy byłam mała, miałam ukochanego pieska. Było też w moim życiu coś, co sprawiało mi wiele cierpienia i smutku. Nie byłam zbyt religijna (moja rodzina w tym czasie w ogóle była niepraktykująca), ale coś mnie tknęło, żeby pomodlić się o to, by Bóg zmienił tę trudną sytuację. Pomodliłam się w następujący sposób: "Panie Boże, spraw, żeby wszystko zmieniło się na lepsze. Jak chcesz, możesz nawet zabrać mojego ukochanego psa, ale zrób coś". 
Nie długo potem pies zginął.
Ale w mojej sytuacji nie nastąpiła żadna zmiana.
To wydarzenie, nawet, gdy o tym zapomniałam w dorosłym życiu, wbiło się głębokim cierniem w moją duszę i nieustannie podważało moje zaufanie do Boga. Zły duch przy różnych okazjach wykorzystywał to, by mnie przekonać, że Bóg nie tylko jest obojętny na moje cierpienia i trudności, ale jeszcze chce mnie pozbawić wszystkiego, co dla mnie drogie i wartościowe.
Dopiero po latach uświadomiłam sobie, że Bóg wtedy wysłuchał moją prośbę. To, o co prosiłam spełniło się, choć nie bez trudu i po latach. Owoce i to naprawdę cudowne zobaczyłam dopiero jako dorosła osoba.
Piszę o tym, bo często nasza nadzieja i zaufanie do Boga gaśnie, gdy nie widzimy natychmiastowej zmiany na lepsze. Czasem trzeba wytrzymać. Bóg zna czas. On nigdy nie jest obojętny na nasze wołanie.
Tak samo było z Tobiaszem i Sarą. Oboje z powodu wielkich nieszczęść, które ich dotknęły byli w głębokiej desperacji. Tak, że nawet pragnęli dla siebie śmierci. Modlili się do Boga. " I tej godziny modlitwa obojga została wysłuchana wobec majestatu Boga" (Tob 3,16). Tej godziny! A przecież rozwiązanie ich trudności nastąpiło dopiero dzięki podróży młodego Tobiasza do Raga w Medii. Wtedy nie było samolotów! To trwało długo. Przez całe miesiące po modlitwie nic w życiu Sary i starego, niewidomego Tobiasza się nie zmieniało. A jednak Bóg tej godziny ich wysłuchał. Zatem, ufaj! Bóg już posłał swojego anioła na pomoc. A ty ze swojej strony zrób wszystko co możesz i ufaj.

młody Tobiasz i archanioł Rafał

388 komentarzy:

 1. Prawda jest taka, że często właśnie brak nam tej cierpliwości i zaufania do Boga.Doświadczenia mojego życia nauczyły mnie jednak, że nawet gdy się modlę i tak po ludzku nic się nie dzieje, mówię Bogu: widocznie tak ma być, Ty znasz lepiej czas i miejsce i sposób, aby mi pomóc.
  Jako nastolatka bardzo pragnęłam założyć szczęśliwą rodziną, jakiej nie doświadczyłam w swoim dzieciństwie. To było moje marzenie. W wieku 16 lat zaczęłam modlić się nie o chłopaka, ale o męża, dobrego męża. Pragnęłam całym sercem doświadczyć miłości i spokoju i ufałam, że Bogu przecież taka prośba się podoba. Przecież nie liczyłam na przygodne miłostki, dobrą zabawę, seks. W Wieku 19 lat zakochałam się po raz pierwszy i marzyłam, żeby to on został moim mężem. Planowaliśmy, że się pobierzemy, ale z czasem coraz bardziej upychałam to marzenie na siłę w niepasujące ramy rzeczywistości. W końcu mój pierwszy związek się rozpadł. Potem były kolejne. Żaden z mężczyzn nie okazywał się być tym właściwym. W końcu poznałam mężczyznę, z którym w realizacji moich marzeń zabrnęłam najdalej i mimo, że wychodziły coraz to nowsze problemy, ja ślepo dążyłam do tego, by było jak ja chcę. Nie pozostawiłam Bogu tej wolności wyboru, kiedy i jak zrealizować moje marzenie. Efekt był taki, że na miesiąc przed ślubem musiałam odwołać ślub. Był wstyd i straty finansowe, poczucie zranienia, zdrady. Wiele zła zaznałam od tego człowieka i przez cały czas myślałam, że Bóg robi mi to specjalnie. Ja się modlę o miłość, a On mnie właśnie tak doświadcza. W końcu kiedyś, gdy wieczorem po modlitwie, ponownych błaganiach Boga o pomoc i wyrzucaniu Mu, dlaczego mi to robi, usłyszałam nagle głos "Zaufaj". Poderwałam się na równe nogi. Myślałam, ze zwariowałam! Słyszę głosy! Ale było to tak dobitne, tak wyraźne, że nie byłam w stanie zaprzeczać. Mam zaufać. Wkrótce potem wyjechałam na pielgrzymkę prosić Matkę Bożą o pomoc. W moim odczuciu była to moja ostatnia szansa. Już miałam się poddać. Cztery dni po powrocie zobaczyłam mojego obecnego męża. Nie, to nawet nie była miłość od pierwszego wejrzenia - gdy go zobaczyła, wiedziałam po prostu - o! to mój mąż :) Jakby jakaś niewidzialna ręka go wskazała, poczułam się, jakbym wróciła do domu. Potem dopiero zrozumiałam, w jakie bagno bym się wpakowała, robiąc wszystko na własną rękę, będąc mądrzejszą od Boga. Teraz zawsze do moich próśb dodaję: "Niech się jednak Twoja wola dzieje, bo Ty wiesz lepiej. Panie Ty się zatroszcz o mnie". Jak dotąd Bóg NIGDY mnie nie zawiódł, ale to dopiero widzę z perspektywy, którą On ma od razu, a ja dopiero po latach.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o modlitwę, Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdarzają mi się dni wielkiego cierpienia. Czuję wtedy gorycz w sercu. Rozpacz odbiera mi zmysły, a w głowie kołaczą właśnie te słowa: " "Jesteś do kitu. I tak ci się nie uda. Nie ma wyjścia. Będzie tylko gorzej" - dodałabym jeszcze: "Przecież i tak jesteś nikim, nic nie masz, popatrz na ...." i tak Zły mnie łapie. To są rzeczywiście chwile, w których nie potrafię wykrzesać z siebie nadziei. Dziwne - bo często doświadczam Jego dotyku, ciepła ręki na ramieniu i wsparcia, ale w tym czarnych chwilach tracę pamięć i oszołomiona jestem zazdrością i nienawiścią do świata i do siebie. Wtedy modlę się tak, jak umiem - a w tych chwilach umiem tylko wołac o ratunek lub "klepać" (jak to się mówi) formułki. Potem przychodzi znów dobry czas.
  Ale do rzeczy - chciałam napisać o tym, co mnie dziś spotkało. Jestem w Róży Różańcowej (rodziców za dzieci). Różaniec jest dla mnie trudny, nie umiem rozważać tajemnic i często odmawiając moją dziesiątkę, zmęczona zasypiam. Zastanawiałam się ostatnio nad rezygnacją z tej modlitwy, jednak jakoś czułam, że jest to pewien rodzaj tarczy, którą chronię moje dzieci. Dziś poczułam jej działanie...
  Sprawa była prosta - zostawiłam synka w pokoju, przykryłam go kołderką tak, że rogiem kołdry miał przykryty tył głowy. Nie wiem, ile spał - był cicho. Coś nie tknęło, abym poszła sprawdzić, czy juz się obudził, a kiedy weszłam, słyszałam tylko ciche charczenie połaczone ze stękaniem. Synek odwrócił główkę i nakrył sie kołodrą tak, że nie mógł oddychać. Kiedy go wzięłam, miał przymknięte oczy, był blady i nie reagował na głos, ruch, był nieobecny. Tego się nie da opisać. Przeżyłam coś strasznego. Udało nam się go uratować... "COŚ mnie tknęło, abym do niego poszła"... poczułam się, jakby ktoś mnie-tonącej podał rękę. Dla mnie to wielkie ocalenie. Dzisiaj nie byłam sama, On był ze mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o modlitwę Urszula

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję za świadectwa. Modlę się za Marię i Urszulę i za wszystkich, którzy zmagają się ze zniechęceniem i brakiem nadziei. Niech Pana nas wszystkich ochrania i umacnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wczoraj wysłuchałam konferencji o trapiącym mnie temacie i co słyszę księga Tobiasza, żeby poczytać jeśli ta podróż mnie tyczy. Wchodzę tutaj i znów Tobiasz! Nie miałam jeszcze chwili sposobności by poczytać o jego losach, albo o moich losach w Tobiasza wykonaniu, wędrówce, ucieczce i powrocie do lepszego "ja" i odszukiwaniu nadziei.

  Też proszę o modlitwę.
  I również pamiętam+

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o modlitwę.Dorota.

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o modlitwę. Piotr.

  OdpowiedzUsuń
 9. proszę o modlitwę , Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 10. Prosze.... Błagam... Pomóżcie... Mateusz

  OdpowiedzUsuń
 11. Prosze o modlitwe. skomplikowana sytuacja zyciowa, ktora trwa juz prawie 4 lata odbiera mi zmysly i mysle o samobojstwie. nie widze nadzieji.Karolina

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę o modlitwę, Angelika

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę o modlitwę, Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę o modlitwę. Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
 15. Moje imie to Szymon. Prosze o midlitwe bo brak mi juz nadzieii.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ładnie napisane ale tego pieska to chyba Bogu nie potrafiłabym darować :-). Dzieci mają różne pomysły a Bóg tak na poważnie do tego podszedł i... po piesku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Proszę o modlitwę: Alicja.

  OdpowiedzUsuń
 18. Proszę o modlitwę - Ania

  OdpowiedzUsuń
 19. Kinga prosi o modlitwę

  OdpowiedzUsuń
 20. Mówiłem sobie jesteś beznadziejny, jesteś brzydki, jesteś obrzydliwy. Wszystko wynikło z wyparcia się z otoczenia w jakim się znalazłem i sięgnięciu w złości do grzechu.. Ciągnęło się to za mną przez lata.. Przez to plugastwo we mnie obraziłem przed Bogiem osoby mi bliskie i bardzo ważne obrażając je przed bogiem tym co przez moją ingerencję się pakowały. To wszystko robiąc będąc dzieckiem. Chyba wewnątrz do dzisiaj nim jestem. Mam 25 lat. Czuję jakbym miał 26 lat. Zawsze wybiegałem myślami rok w przód. Czy dla mnie jest wybaczenie? Przepraszam Cię Boże, tak chciwie Cię ugodziłem :( !
  irek.187@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Proszę o modlitwę.Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. Blagam o modlitwę za mnie i moje dzieci. Jestesmy w beznadziejnej sytuacji.Ewa

  OdpowiedzUsuń
 24. Proszę o modlitwę dziękuję. Kamila

  OdpowiedzUsuń
 25. módlcie się za mnie bo w moim życiu nie ma już nadziei, że coś się zmieni na lepsze

  OdpowiedzUsuń
 26. Proszę o modlitwę w mojej intencji. Asia

  OdpowiedzUsuń
 27. Proszę o modlitwę Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 28. Proszę o modlitwę. Straciliśmy z mężem troje dzieci, teraz ważą się losy czwartego. Brakuje nam nadziei i wiary w cud. Monika

  OdpowiedzUsuń
 29. Każdą z osób, która umieściła tu swoją prośbę o modlitwę polecam Bogu. Panie wejrzyj na nasze wołanie i okaż nam swoje miłosierdzie. Amen

  OdpowiedzUsuń
 30. Nadzieja już tylko się tli...nie umiem się już niczym cieszyć...trzy lata starań o dziecko, leczenia i co miesiąc ogromnego cierpienia, które zrozumie tylko osoba która sama to przechodzi, i zawsze pytania dlaczego akurat ja...nigdy tego nie zrozumiem. nawet modlitwa już nie przynosi ukojenia....

  OdpowiedzUsuń
 31. bardzo proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia duszy , ciała i bezsenności . Jerzy

  OdpowiedzUsuń
 32. Prosze o modlitwe
  Blagam niech mi ktos pomoze
  Cale zycie to zle nieprzemyslane decyzje
  Prosze o modlitwe
  Prosze o iskierke nadziei
  Dorota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech Pan objawi swoją miłość i moc nad Wami. Amen

   Usuń
 33. Siostro
  Co sie stanie
  Kiedy Pan objawi swoja Milosc i Moc nad Nami?
  Czy zostane uwolniona z jarzma win i grzechu
  Czy zostane uwolniona z przygodnosci
  Z mojej niepelnosci
  Bez Boga nikim Jestes
  Pokusa swiata ogromna
  Prosze o modlitwe
  Dorota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan już zaczął swój triumfalny pochód w którym nas wyzwala z wszelkiego jarzma. Jeśli sami go nie zatrzymujemy, a wprost przeciwnie, przyzywamy, dokona wszystkiego w ciągu naszego życia. T

   Usuń
 34. Dziekuje za pamiec za modlitwe Siostro
  Wola Boza
  Boga daje, komu chce, jak chce, i kiedy chce,
  Dziekuje za modlitwe
  Dorota

  OdpowiedzUsuń
 35. Ania Boże ratuj

  OdpowiedzUsuń
 36. Ania, Boże ratuj bo gine

  OdpowiedzUsuń
 37. Serdecznie proszę o modlitwę, aby Pan Bóg wyciągnał do mnie pomocną dłoń i aby spokój, radość i poczucie bezpieczeństwa zapanowało w moim życiu. Abym otrzymała dar siły do pokonywania życiowych trudności. By złe dni odeszły wreszcie.Proszę bardzo

  OdpowiedzUsuń
 38. Błagam o modlitwę ... Spotkało mnie wiele ludzkich nieszczęść ... Nieuleczalna choroba, oblane egzaminy, wypadek, teraz braki finansowe ... Tracę nadzieję i sił mi już brak na uniesienie tego wszystkiego ...Zaczynam wątpić czy Pan Bóg o mnie pamięta ... Bardzo proszę o duchowe wsparcie i modlitwę ... Anita

  OdpowiedzUsuń
 39. błagam o modlitwę Monika

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie widzę nadziei na zbawienie. Odrzucilam Krzyż i Miłość. Kasia

  OdpowiedzUsuń
 41. proszę o modlitwe - Ania

  OdpowiedzUsuń
 42. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 44. Prosze o modlitwe Artur

  OdpowiedzUsuń
 45. Proszę o modlitwę Przemysław

  OdpowiedzUsuń
 46. I ja proszę o modlitwę, Justyna

  OdpowiedzUsuń
 47. Proszę o modlitwę. Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 48. Moje niespełna dwuletnie dziecko, wcześniak, przeszedł już dwie operacje, niestety kolejne powikłania pokazują, że potrzebna jest kolejna operacja. Brak mi nadziei, brak mi wiary w Opatrznośc, nie mam sił już patrzeć, jak mój syn cierpi... Proszę o modlitwę za całą naszą rodzinę.
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
 49. Bardzo proszę o modlitwę za znalezienie dobrej pracy i poukładania sobie życia prywatnego aby zagościł w nim spokój,radość i spełnienie.Ja również obiecuję modlitwę w intencji innych tu osob o Boże Miłosierdzie dla nich i opiekę Maryji.
  Marta

  Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 50. Proszę o modlitwę.Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 51. Proszę o modlitwę ,abym mogła zostać matką.Dobry Boże blagam wybacz mi wszystkie moje grzechy i pomóż mi i mojemu mężowi zostać rodzicami

  OdpowiedzUsuń
 52. Otocz mnie płaszczem modlitwy. Dorota tracąca nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
 53. Bardzo proszę o modlitwe popadam w rozpacz wiem że Bóg jest przy mnie ale już mi brakuje sił. Kasia

  OdpowiedzUsuń
 54. Bardzo proszę o modlitwę, Izabela.

  OdpowiedzUsuń
 55. Bardzo proszę o modlitwę i duchowe wsparcie, Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 56. Proszę o modlitwę,Karolina

  OdpowiedzUsuń
 57. proszę o modlitwę-Milena

  OdpowiedzUsuń
 58. Proszę o modlitwę. Dziękuję. Paulina

  OdpowiedzUsuń
 59. Proszę o modlitwę. Paulina

  OdpowiedzUsuń
 60. Prosze o modlitwe,Magdalena
  Dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 61. Bardzo proszę o modlitwę..tracę nadzieję i siły..Kasia

  OdpowiedzUsuń
 62. Proszę o modlitwę, dziękuje Hanka

  OdpowiedzUsuń
 63. Proszę o modlitwę, dziękuje Hanka

  OdpowiedzUsuń
 64. Brak nadziei, myśli samobójcze, brak siły do dalszej walki. Tomek.

  OdpowiedzUsuń
 65. Proszę o modlitwę i nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji w którą zabrnąłem

  OdpowiedzUsuń
 66. Jakub , proszę o duchowe wsparcie i modlitwę za wyjście z trudnej sytuacji życiowej. Dziękuję Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 67. Prosze o modlitwe Barbara

  OdpowiedzUsuń
 68. Proszę o modlitwę Karolina

  OdpowiedzUsuń
 69. Proszę o modlitwę Karolina

  OdpowiedzUsuń
 70. Proszę o modlitwę - Anna

  OdpowiedzUsuń
 71. Proszę o modlitwę o uzdrowienie duszy janina

  OdpowiedzUsuń
 72. Proszę o modlitwę

  OdpowiedzUsuń
 73. Prosze o modlitwe. Modle sie od 7 lat i w tej chwili zycie moje i mojej rodziny sie zawalilo. Po ludzku nie mam juz sil. Mam wrazenie ze nie przezyje juz ani jednego dnia. Edyta

  OdpowiedzUsuń
 74. Proszę o modlitwę, Ewelina

  OdpowiedzUsuń
 75. również proszę o modlitwę Basia

  OdpowiedzUsuń
 76. Mam na imię Anna. Bardzo pragnę poprawy i odnowy swojego życia. Mam słabą pracę i nie mam własnej rodziny. Modliłam się nawet do Matki Bożej rozwiązującej węzły o pomoc. Minęło kilka miesięcy od tego czasu. Chwilami tracę nadzieję, że jeszcze coś dobrego może mi się jeszcze przytrafić. Czasami udaje mi się myśleć pozytywnie. I mimo, że to są błahe smutki w porównaniu do wyżej wymienionych, to proszę o modlitwę.

  OdpowiedzUsuń
 77. Leonard prosze o modlitwe of 5 pieciu lat na dnie,nie alcohol nie narkotyki tylko zycie juz nie mam sily juz nie moge.

  OdpowiedzUsuń
 78. Modlę się za wszystkich i w tych trudnych dla mnie życiowych zakrętach proszę Was o wsparcie modlitwą. Modlitwa zawsze mi pomagała i wiara utrzymywała mnie na powierzchni ale ostatnie trudne chwilę rodzą we mnie ból i zwątpienie....
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 79. Brak mi nadziei. Proszę o modlitwę. Filip.

  OdpowiedzUsuń
 80. Jestem u kresu sił. Proszę o modlitwę. Ewelina

  OdpowiedzUsuń
 81. Proszę o modlitwę za siebie i moją rodzinę, tracę nadzieje.
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 82. Proszę o modlitwę,wsparcie,nadzieję i wskazanie drogi... Kasia

  OdpowiedzUsuń
 83. Proszę o modlitwę!
  Nie umiem poradzić sobie z trudnościami życia, czuję, że jestem sama. Często wołam "Jezu Ty się tym zajmij"! Często też nie mam siły, wydaje mi się, że jestem złym człowiekiem! Bóg zapłać za modlitwę!

  Blanka

  OdpowiedzUsuń
 84. Proszę o modlitwę.
  Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 85. Pamiejtajcie ze dobro wraca ze zdwojona sila. Pomagajcie innym, nie tylko oczekujecie pomocy. Moja sytuacja jest beznadziejna, ale wiem ze sa inni ktorzy potrzebuja bardziej modlitwy niz ja. Ja dopoki bede oddychal bede walczyl o to co stracilem przez wlasna glupote i z Boza pomoca napewno sie to uda. 3majcie sie i pamietajcie Wiara czyni cuda. Piotrek

  OdpowiedzUsuń
 86. Moje życie od dłuższego czasu stoi w miejscu a w zasadzie powoli zjeżdża w dół jak po równi pochyłej. Poproszę o modlitwę. Ja również będę się za Was modlił. Maciej

  OdpowiedzUsuń
 87. Proszę o modlitwę bo wiele krzywd mnie spotkało w ostatnim roku z rąk wielu ludzi. Staram się wybaczyć ale nie potrafię. Nie ma nadziei. Dorota

  OdpowiedzUsuń
 88. BRAK MI NADZIEI. PROSZĘ O MODLITWĘ. DOROTA

  OdpowiedzUsuń
 89. BRAK MI NADZIEI PROSZĘ O MODLITWĘ DOROTA

  OdpowiedzUsuń
 90. Proszę o modlitwę. Błagam. Bankrutujemy. Firma nie ma zleceń. Mamy koszmarne długi. Co damy dzieciom jesć. Proszę Boże Ratuj!!! Nie mam siły. Boże pomóż! Kasia

  OdpowiedzUsuń
 91. 10 lat temu zmarł mój ukochany dziadek, a ja poległam na początku kariery muzycznej - wypaliłam się zawodowo. Dokładnie w moje 21 urodziny świat zawalił mi się na głowę. Zaczęło się depresją nerwicową, do której doszedł trudny i niesakramentalny związek. O ile - paradoksalnie - z powodu tego związku przestałam się skupiać na tym, co powodowało depresję i nerwicę, o tyle bardzo chciałam się z tego wyplątać, bo życie w grzechu wpędzało mnie w dół rozpaczy. W dodatku po roku czasu dotarło do mnie, że tego człowieka raczej nie kocham. Któregoś dnia (chyba piątek, ok 15.00) pobiegłam do kościoła, z Różańcem w ręku i uklęknąwszy w kruchcie, patrząc na tabernakulum zapytałam "Panie Boże, czy Ty chcesz, żeby on był moim mężem?". Zmówiłam koronkę do Miłosierdzia Bożego i powłócząc nogami powlokłam się do domu. W następnych dniach przyszło mi takie natchnienie, żeby zwrócić się z prośbą o pomoc do Matki Bożej. Nie widziałam jeszcze, po co i na co jest w ogóle modlitwa. Ale wbrew temu po nią sięgnęłam - czułam, że powinnam odmówić przez 9 miesięcy codziennie litanię Loretańską, dorzuciłam do tego modlitwę św. Bernarda (bo jest ona po litanii w moim modlitewniku, bardzo ją lubię).
  Najpierw usiłowałam się modlić, aby mimo wszystko doszło do naszego ślubu, aby wszystko dobrze się skończyło. Ale czułam w sercu, że Panu Bogu ta modlitwa bardzo się nie podoba - czułam, jak bym ściągała na siebie Boże niezadowolenie. Więc po parunastu dniach zmieniłam tą intencję - przyszło mi do głowy by prosić "Matko Boża, skoro to nie ma być mój mąż proszę cię o dwie łaski. Pierwsza - proszę Cię, żebyśmy się rozeszli w takim momencie, że będzie widać że z tego związku naprawdę, absolutnie nic już nie będzie [to był niezwykle wartościowy człowiek, mimo wszystko nie chciałam go utracić]; druga - abyśmy rozeszli się w pokoju, tzn bez wybitych szyb, zębów, policji, prób samobójczych i innych atrakcji" (sami wiecie - rozstania są BARDZO różne).


  Karolina - część I.

  OdpowiedzUsuń
 92. Któregoś dnia czułam, że tej modlitwy "wystarczy" (to było coś takiego, jak bym dolewała wody do pełnego kielicha, przez brzeg którego ona się zaczyna przelewać). Więc przestałam. I na pewien czas zapomniałam.
  Czas leciał, nic się nie zmieniało na pierwszy rzut oka. Jakieś 2,5 roku później wszystko między nami zaczęło wyraźnie zmierzać ku jakiejś finalizacji - to się poprostu czuło. Myślałam, że do ślubu, wiedziałam, że on chce mi się oświadczyć w niedalekiej przyszłości. Aż pewnego wieczoru padły słowa, po których dotarło do mnie, że trzeba ten związek zakończyć, bo naprawdę nic już z niego nie będzie. Następnego dnia pomagałam mu się spakować - przez 4 lata trochę się tego dobytku nazbierało. Rozstaliśmy się w absolutnym pokoju, chociaż nie było to dla nas łatwe. Ale wszystko zakończyło się dokładnie tak, jak o to prosiłam na modlitwie, 3 lata wcześniej :)
  Później, jak tylko zostałam sama odczułam ogromną ulgę - pamiętam, że jedną z pierwszych myśli jakie przyszły mi do głowy było "Dzięki Ci, mój Boże, WRESZCIE MOGĘ IŚĆ DO SPOWIEDZI!". Wtedy pierwszy raz w życiu zapragnęłam tak bardzo wrócić do życia sakramentalnego, ale zważywszy na te 4 lata nie było to takie proste - miałam na sumieniu takie rzeczy, że zwyczajnie bałam się do niej iść. Dodatkowo bez oparcia jakie miałam w moim byłym chłopaku znowu zaczęłam wpadać w dołek. Koniec końców siadłam do komputera i wiedziona nagłą myślą, że potrzebuję modlitwy wpisałam w google coś w rodzaju "najskuteczniejsza modlitwa", w wynikach od razu pojawiła się nowenna Pompejańska. Różaniec zawsze kojarzył mi się z modlitwą dla starszych pań i nie lubiłam, ani nie umiałam go odmawiać, ale w desperacji sięgnęłam po niego - zaczęłam modlić się o uzdrowienie z depresyjności i nerwicy. Zmówiłam conajmniej dwie takie nowenny na początek. A w trakcie tego wszystkiego miałam tak potężne pragnienie ponownego życia sakramentalnego i spowiedzi, że nie bardzo potrafiłam myśleć o czymkolwiek innym w ciągu dnia. Miałam też przekonanie, że powinnam skontaktować się z moim diecezjalnym egzorcystą. Po 6 miesiącach tak właśnie zrobiłam i w końcu odbyłam spowiedź z całego życia. To, co działo się później mogę tylko opisać słowami, że Pan Bóg mnie wydźwignął i przemienił w taki sposób w jaki nie dokonała bym tego nigdy sama, ani z pomocą żadnych terapii, czy innych ludzkich sposobów.

  Każdy z nas musi bezustannie walczyć o wiarę, miłość, nadzieję, nasze życie na ziemi jest bezustanną walką, wojną, ale z Bogiem ją wygramy, nie ważne w jakiej sytuacji życiowej jesteśmy. Pan Bóg z każdej, najbardziej rozpaczliwej sytuacji wyciągnie ogrom dobra, jeśli tylko Jego do niej zaprosimy. Więc nie traćmy nadziei :) I wszyscy módlmy się jedni za drugich - tak razem dojdziemy do zbawienia.

  Karolina - część II.

  OdpowiedzUsuń
 93. Bardzo proszę o modlitwę w intencji o poukładanie życia osobistego i zawodowego tak, aby zagościła w nim adość, spokój i spełnienie.
  Z góry dziękuje! I także odwdzięczam się modlitwą w tutejszych intencjach.

  OdpowiedzUsuń
 94. Bardzo proszę o modlitwę w intencji poukładania życia osobistego i zawodowego tak aby zagościło w nim Miłość, radość i spełnienie. Z góry dziękuję! I także odwdzięczam się modlitwa w Waszych intencjach.
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 95. Prosze o modlitwe aby Bog dał mi łaske i wsparcie za wszystkich tu obecnych tez sie modle

  OdpowiedzUsuń
 96. Bardzo prosze o modlitwe za moja rodzine za mnie i mojego partnera.Ostatnio trace nadzieje i sile.Wiem nie tylko ja mam problemy

  OdpowiedzUsuń
 97. Bardzo prosze o modlitwe za mnie,moja rodzine i partnera w wiadomej sprawie.Czasem trace juz nadzieje i wiare

  OdpowiedzUsuń
 98. Bardzo prosze o modlitwe za mnie,moja rodzine i partnera w wiadomej sprawie.Czasem trace juz nadzieje i wiare

  OdpowiedzUsuń
 99. Proszę o modlitwę,Joanna

  OdpowiedzUsuń
 100. Agnieszka Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 101. Agnieszka Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 102. Agnieszka Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 103. Bardzo proszę o modlitwę w intencji znalezienia pracy.Marta

  OdpowiedzUsuń
 104. Proszę o modlitwę w intencji spotkania odpowiedniego mężczyzny brakuje już mi nadzei mam 31 lat zero udanych związków i coraz gorsi mężczyźni po drodze . Bóg zapłać Justyna

  OdpowiedzUsuń
 105. Czy te wpisy są jeszcze odczytywane i omadlane? Nie wiem jak znalazłam się na tej stronie, przypadkiem coś wpisując o nadziei.
  Nienawidzę nadziei. I chciałabym żeby już się we mnie nie rodziła, u mnie rodzi tylko śmierć.
  Nieustannie próbuję modląc się i szukając męża, a każdy kolejny robi mi nadzieję a po jakimś czasie odrzuca, "zrywa" jak wczoraj kolejny - jak grom z jasnego nieba nagłe uderzenie. Pytam: "Boże dlaczego mam takiego pecha... cóż to za przekleństwo... i jeszcze ten obrazek Tobiasza na tej stronie to już całkiem... Już tyle lat i tyle prób i tyle pracy nad sobą i tyle bólu i łez.
  Nie szukam ideałów, nie szukam moralizmów. Czy ktoś może się za tą "moją" sytuację pomodlić... ? Czy nadzieja może wreszcie przynieść urodzić życie a nie cierpienie i śmierć(?).. Proszę o modlitwę lub/i post... Boże dlaczego nie wysłuchujesz... proszę o Tobiasza. Jagoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Bóg Cię słyszy, ja też modliłam sie o męża z księgi Tobiasza. Teraz mam super męża i mieszkam na wsi. Módl się i nie ustawaj aż do skutku.

   Usuń
  2. Proponuję Ci całkowicie oddać się woli Bozej- to znaczy starać sie mię szukać męża jakiego ja chcę, ale jakiego przeznaczył mi Bóg i prosić Boga o rozeznanie Jego woli.
   Z Bogiem.

   Usuń
  3. Proszę o Modlitwę...Beata

   Usuń
 106. Czy te wpisy są jeszcze odczytywane i omadlane? Nie wiem jak znalazłam się na tej stronie, przypadkiem coś wpisując o nadziei.
  Nienawidzę nadziei. I chciałabym żeby już się we mnie nie rodziła, u mnie rodzi tylko śmierć.
  Nieustannie próbuję modląc się i szukając męża, a każdy kolejny robi mi nadzieję a po jakimś czasie odrzuca, "zrywa" jak wczoraj kolejny - jak grom z jasnego nieba nagłe uderzenie. Pytam: "Boże dlaczego mam takiego pecha... cóż to za przekleństwo... i jeszcze ten obrazek Tobiasza na tej stronie to już całkiem... Już tyle lat i tyle prób i tyle pracy nad sobą i tyle bólu i łez.
  Nie szukam ideałów, nie szukam moralizmów. Czy ktoś może się za tą "moją" sytuację pomodlić... ? Czy nadzieja może wreszcie przynieść urodzić życie a nie cierpienie i śmierć(?).. Proszę o modlitwę lub/i post... Boże dlaczego nie wysłuchujesz... proszę o Tobiasza. Jagoda.

  OdpowiedzUsuń
 107. ..."jestem" - chłopak, który wczoraj znikną z mojego życia (tak postanowił nagle) napisał mi dzień wcześniej właśnie: "JESTEM" a za chwile znikną... - śmieszne. Czasownik "JESTEM" - powinien być zarezerwowany tylko dla JHWH, ludzie nie powinni go używać... a przynajmniej niektórzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to właśnie Bóg jest Jedynym, którego miłość jest bez granic i warunków. To za nim tak naprawdę tęskni ludzkie serce. Może to "jestem" napisałam z Jego inspiracji, bo chciał Ci dać znać, żebyś się do Niego zwróciła...

   Usuń
 108. ...zwracam się do Niego - być może niewystarczająco, ale jednak - z tym, że lata czekania i prób na "coś" normalnego, jak małżeństwo w rozeznaniu, które przecież też daje obraz Boga, serce tęskniące za miłością odwzajemnianą również między ludźmi na podobieństwo relacji Trójcy, św rodziny... przecież tak mnie - nas stworzył i do różnych ról powołał... i co u innych wychodzi tak spontanicznie bez większego wysiłku, a ja mam takiego pecha z facetami, że... Myślę, że chęć budowania zdrowej relacji damsko-męskiej w kierunku małżeństwa jest również odbiciem tej tęsknoty serca za Nim i realizowania tego odbicia na ziemi... Ale ja mam pecha - szkoda gadać. Dziękuję za modlitwę - odwzajemniam się modlitwą z prośbą też o nią.

  OdpowiedzUsuń
 109. Proszę o modlitwę Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
 110. Błagam o modlitwę Ania

  OdpowiedzUsuń
 111. Bardzo dużo pan o imieniu Anna tutaj pisze... Na wasze cierpięnie nie ma odpowiedzi ani żadnych mądrych słów. Jezus otrze łzy z naszych oczu po śmierci. Narazie trzeba mieć nadzieję wbrew nadzieji. To ogromna wartość i nasz kapitał w drodze do Boga. Nigdy nie jesteś sama Aniu. Bartek

  OdpowiedzUsuń
 112. Proszę o modlitwę Aneta

  OdpowiedzUsuń
 113. Bardzo proszę o modlitwę w niezmiernie trudnej sprawie rodzinnej

  OdpowiedzUsuń
 114. Proszę o modlitwę w bardzo trudnej sprawie rodzinnej

  OdpowiedzUsuń
 115. błagam o modlitwę i pomoc

  OdpowiedzUsuń
 116. Błagam o modlitwę

  OdpowiedzUsuń
 117. Prosze o modlitwę o odnalezienie miłości i o pokorę i siłę by powstać i żyć. Paulina

  OdpowiedzUsuń
 118. Po co dziś Bóg matkę 4 dzieci daje na Hiobową pryzmę gnoju i żeby było doskonalej to plują dzieci.Pomódlcie sie o moją cichą i szybką śmier

  OdpowiedzUsuń
 119. Małgorzata nie ma mojego wpisu s więc segregujecie te nie wygodne,,Jest faktem jak HIOB na pryzmie nędzy opluwają i rani mnie aż 4,,wyuczonych dzieci"a proszę tylko o modlitwe o cichą szybką §mierć..

  OdpowiedzUsuń
 120. Nie ma żadnej nadzieji ze Piotr do mnie wróci. Matka na Krzeptowkach tez mnie nie wysłuchała choc zawierzylam jej ten związek. Anna

  OdpowiedzUsuń
 121. Proszę o modlitwę w intencji założenia przeze mnie rodziny i posiadania dziecka.
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 122. Barbara . Prosze o modlitwe siły i spokój

  OdpowiedzUsuń
 123. Zło mnie otacza proszę Pana Boga o pomoc nic nie mogę zrobić jestem bez radny na zło z mojego otoczenia kocham Pana Boga wiem że istnieje wstawcię się za mnie do Gabriela

  OdpowiedzUsuń
 124. Witam, to wszystko o czym mówicie ma sens, że czasem Bóg każę czekać, ale ja już dłużej czekać nie mogę bo chyba Bóg nie chce abym żyła w nieustannym grzechu a wyjść z niego nie potrafię. Od roku nie pracuję, ponieważ walczę z napisaniem pracy magisterskiej ale nie potrafię jej napisać, jestem załamana. Chcę zakończyć te studia bez względu na to czy będę pracować w zawodzie czy nie. Wszyscy na mnie naciskają. Jestem w permanentnym lenistwie, utrzymuje mnie rodzina. Jak poszłam do pracy to nie miałam siły na cokolwiek innego tym bardziej pisanie magisterki. Odmówiłam Nowenne Pompejańską i nic, w sumie odmówiłam dwie ale jedną za brata, też efektów nie widać a minął rok. Nie potrafie się pozbierać. Żyłam jakiś czas w grzechu ciężkim dlatego wyprowadziłam się od chłopaka żeby Bóg na mnie litościwiej spojrzał i pomógł a tu nadal nic. A jest gorzej bo chłopaka przez przeprowadzkę widuje raz na miesiąc. Proszę powiedzieć jaki Bóg ma plan w tym że się pogrążam w coraz większej rozpaczy. Naprawde nad sobą pracuje. Niech mi ktoś pomoże!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Ci zamówić piękna modlitwę-"Jezu ty się tym zajmij". Mysle, że pomoże ci spojrzeć na to inaczej, gdyż teraz nie szukasz woli Bozej tylko oczekujesz że Bóg spełni wolę twoja, a przecież nie o to chodzi tutaj na ziemi on cie powołał dla konkretnego celu.
   Z Bogiem

   Usuń
 125. prosze o modlitwe bym znalazl prace przepraszam za moja zyciowa nieudolnosc

  OdpowiedzUsuń
 126. Rafał proszę o modlitwę bo czuję się okropnie samotny

  OdpowiedzUsuń
 127. Ja tez niemam sil by zyc nic mi niewychodzi blodze choc sie staralem Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 128. Proszę o modlitwę. Już nie mam siły. Nie wierzę, że cokolwiek w moim życiu się zmieni. Brak szans na dobrą pracę, brak perspektyw. Nie potrafię już dłużej żyć bezcelowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Panie Mallet,
   Proszę wybaczyć zwłokę, ale jeśli jeszcze Pan to odczyta bardzo proszę o kontakt. To moje konto Google.
   Bardzo dziękuję za zainteresowanie i nie rozumiem z jakich powodów Pana post został usunięty.

   Usuń
 129. proszę o modlitwę . Gośka

  OdpowiedzUsuń
 130. Agnieszka prosi o modlitwę.

  OdpowiedzUsuń
 131. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 132. udręczona Beata prosi i modlitwę

  OdpowiedzUsuń
 133. Proszę o modlitwę Beata

  OdpowiedzUsuń
 134. Proszę o modlitwę wstawienniczą. Blanka

  OdpowiedzUsuń
 135. Krystian, Proszę o modlitwę za moją rodzinę i za mnie...

  OdpowiedzUsuń
 136. Proszę o modlitwę - bardzo jej potrzebuje.Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 137. Prosze o modlitwe. Beata

  OdpowiedzUsuń
 138. Proszę o wsparcie modlitewne w wiadomej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 139. Proszę o modlitwę Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 140. Natalia - prosze o modlitwe

  OdpowiedzUsuń
 141. Wojtek-prosze o modlitwę

  OdpowiedzUsuń
 142. Wszystkim polecam modlitwę "Jezu ty się tym zajmij", która myślę że pomoże wielu spojrzeć właściwie ma życie i cel życia tutaj na ziemi czyli pełnienie woli Bozej, a NIE SWOJEJ.
  Z Panem Bogiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Modlę się za was! I proszę o modlitwę. Łukasz

   Usuń
 143. Dwa lata temu zostałam bardzo skrzywdzona przez mężczyznę i później trudno mi było komukolwiek zaufać. W ostatnim dniu zeszłego roku Pan Jezus postawił na mojej drodze innego mężczyznę, równie samotnego i oszukanego jak ja, zaczęliśmy się spotykać. Wszystko układało się dobrze, ale ja zaczęłam oczekiwać więcej i więcej. Okazało się że oboje mamy specyficzne charaktery i zaczęliśmy niszczyć coś co nas uszczęśliwiało. Z dnia na dzień przestał się do mnie odzywać. Byłam załamana, naprawdę nie rozumiałam co się stało, akurat wtedy kiedy zaczęłam utwierdzać się w tym, że go kocham. Wszystko się skończyło. Modliłam się i pytałam Boga po co postawił nas na swojej drodze? Spotykaliśmy się bardzo krótko, ale czułam że to właśnie TEN. Teraz milczy od kilku tygodni, a ja wciąż się modlę o powrót utraconej miłości i stworzenia szczęśliwej rodziny właśnie z nim. Może nie powinnam, może tak nie wolno. Wciąż słyszę w głowie głos kiedy modlę się nowenna pompejańska "to nie ma sensu, przecież i tak nic z tego, aż tak bardzo Ci nie zależy". Jak mam "przestawić" swoje myśli? Jak zaufać?

  OdpowiedzUsuń
 144. A może to nie był właśnie ten? Moze jeszcze musisz trochę poczekać na prawdziwą miłość. Gdy czujemy się samotni to nasze pragnienia stają się coraz silniejsze i często zbyt idealizujemy napotkane osoby. Jeśli już teraz traktuje Cię w taki sposób to może nie jest odpowiednim mężczyzną.
  Najważniejsze to czekać i ufać, że to, co dobre jest dopiero przed nami.
  Uwierz, wiem, że to trudne.
  Kobieta, która miała spędzić ze mną życie po 6 latach odeszła do innego.
  Jest ciężko, ale trzeba żyć dalej i wierzyć.
  Pisz jeśli nie masz z kim pogadać, a przez internet łatwiej się wyzalic :)

  OdpowiedzUsuń
 145. Proszę o modlitwę żebym mogła wreszcie znaleźć dobrego męża, modlę się już ponad 10 lat i nic a samotność boli co raz bardziej:(Kasia

  OdpowiedzUsuń
 146. Andrzej proszę o modlitwę.

  OdpowiedzUsuń
 147. Witam mam na imie Michal ma 32 Niemam juz nadziei wytrzymalem dosc proby hiobowej Kazda godzina to szarpanie sie by samemu nieskonczyc nie skoczyc cierpienia Prosze niemyslcue ze pisze to jakis cwierc mozg Naorawde chce by bog to skonczyl juz niedamrady wiencej bez nawet promyka nadziei Blagam na kolanach o modlitwe za mnie chce juz sie podac mam dosc nikomu niezycze Michal blagam

  OdpowiedzUsuń
 148. Proszę o modlitwę, Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 149. Błagam Was wszystkich o modlitwę. Za długo by pisać... Ale Boże, jaka ja jestem straszliwie zmęczona.

  OdpowiedzUsuń
 150. Proszę o wsparcie modlitwą. Zgubiłam sens życia. Nie mogę się uwolnić od dręczącej myśli o człowieku, który mną gardzi. Chciałabym przestać istnieć. Danuta

  OdpowiedzUsuń
 151. Błagam wszystkich o modlitwę.

  OdpowiedzUsuń
 152. Z całego serca proszę o modlitwę, Jezu ufam Tobie ,Jezu zajmij się tym Amen Ewa

  OdpowiedzUsuń
 153. Prosze o modlitwe z prosba o wysluchanie moich prosb w Nowennach pompejanskich oraz przedstawionych w kilku Nowennach do Maryi rozwiazujacej wezly. Wszystko wyglada beznadziejnie w moim zyciu i jestem juz u kresu sil. Potrzebuje Waszego wstawiennictwa...Bog zaplac

  OdpowiedzUsuń
 154. Bardzo prosze o modlitwe. Tak Bardzo jej potrzebuje. Aneta

  OdpowiedzUsuń
 155. Proszę o modlitwę. Karolina.

  OdpowiedzUsuń
 156. Jeśli możecie to pomódlcie się za mnie. Tomasz

  OdpowiedzUsuń
 157. Prosze o modlitwę za Mnie i moją utraconą miłość. Przebaczyłem i pragne przebaczenia Proszę o modlitwę
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 158. Prosze o modlitwe. Wioleta

  OdpowiedzUsuń
 159. Proszę o modlitwe za Grzesia mojego przyjaciela,który odebrał sobie życie i Dawida zmarłego na raka.Mirek

  OdpowiedzUsuń
 160. Proszę o modlitwę,jestem uzależniony od narkotyków i hazardu,nie wiem jak z tego wyjść.Mirek

  OdpowiedzUsuń
 161. Proszę o modlitwę,jestem uzależniony od narkotyków i hazardu,nie wiem jak z tego wyjść.Mirek

  OdpowiedzUsuń
 162. Proszę o modlitwę za Nikodema.Marta

  OdpowiedzUsuń
 163. Proszę o modlitwę za mnie i moich najbliższych.Marta.

  OdpowiedzUsuń
 164. Proszę o modlitwę za moje małżeństwo za mojego męża....

  OdpowiedzUsuń
 165. proszę o modlitwę w trudnej sprawie finansowej błagam nie wytrzymuję juz nadzieji brak

  OdpowiedzUsuń
 166. proszę o modlitwę w trudnej sprawie finansowej błagam nie wytrzymuję juz nadzieji brak

  OdpowiedzUsuń
 167. Proszę o modlitwę. Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
 168. Nie wiem czy umiem się modlić tak jak wy ale pomodlę się po swojemu. I proszę was o modlitwę za mnie. I o nadzieję dla mojego partnera. Beata.

  OdpowiedzUsuń
 169. Proszę o modlitwę za mnie i o nadzieję dla mojego partnera. Beata.

  OdpowiedzUsuń
 170. Proszę o modlitwe za mnie I mojego brata, jestesmy w sytuacji bez wyjścia.. Paweł

  OdpowiedzUsuń
 171. Proszę o modlitwe za mnie I mojego brata, jestesmy w sytuacji bez wyjścia.. Paweł

  OdpowiedzUsuń
 172. Proszę o modlitwę, Magdalena

  OdpowiedzUsuń