środa, 3 czerwca 2015

Znana melodia

W tych dniach uczestniczyłam w sesji o życiu zakonnym prowadzonej przez O. Raniero Cantalamessa. (stąd moje milczenie na blogu).
Słowa tego 81-letniego zakonnika były jak ożywcza wiatr i źródlana woda.

Gdy go słuchałam przyszedł mi do głowy cytat z kultowego "Rejsu": "Mnie się podobają melodie, które już słyszałem". Bo to było jak znana melodia. Oczywiście, O. Raniero powiedział wiele odkrywczych dla mnie rzeczy, ale było w tym coś znajomego, bliskiego, osobistego. To melodia, którą tworzy Duch Święty i która tak naprawdę jest już w nas obecna. Duch Boży wygrywa ją na wielu instrumentach różnych głosicieli Ewangelii, ale jest jeden, piękny, symfoniczny utwór, który porusza, ożywia i zaczyna brzmieć w słuchaczu.

Błogosławiony ten, który potrafi obudzić w drugim melodię Ducha Świętego, by i on mógł włączyć się w jej wykonanie.
6 komentarzy:

 1. "A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni." (Ap 12, 6)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Błogosławiony ten, który potrafi obudzić w drugim melodię Ducha Świętego, by i on mógł włączyć się w jej wykonanie."
  Piękne słowa ......Ja też cieszę się z tej obudzonej we mnie melodii ale teraz wykonuję ją bardzo, bardzo cicho. Kiedyś robiłam to głośno i radośnie a teraz.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że jest cicha, nie znaczy że jest gorsza. Nie możemy zapominać, że w orkiestrze Ducha Świętego cisza też gra i to główną rolę - Dyrygenta!:):):)

   Usuń
  2. Dziękuję za piękne słowa, dały mi trochę radości.
   Mam teraz duży mętlik w głowie i duszy. Bardzo wiele pytań bez odpowiedzi. Bardzo wiele uczuć ......Modlitwa nie zawsze mi pomaga albo nie jest taka żarliwa aby przynosić ulgę i odpowiedź.

   Usuń
  3. Myślę, że warto w takich chwilach zwrócić się ku muzyce... niekoniecznie ku "znanym melodiom" :)

   Usuń
  4. Załączam atrykuł i muzykę przed chwilą znalezione...
   http://www.stacja7.pl/article/7229/Ennio+Morricone+skomponowa%C5%82+msz%C4%99!/107

   Usuń