niedziela, 26 kwietnia 2015

Juhasi pilnie poszukiwani

Przeczytałam ostatnio w jednej z gazet, że maleje ilość stad owiec wypasanych w Polsce. Jedną z przyczyn jest to, że bacowie nie mogą znaleźć chętnych do pracy w charakterze juhasów, czyli pomocników bacy.
Nasz Pan Jezus, Dobry Pasterz ma podobny problem. Pilnie potrzebuje pomocników do pracy w Kościele (kapłanów, zakonników, siostry zakonne, misjonarzy). Potrzeby są ogromne.

Pasterz wysyła indywidualne, imienne zaproszenia do podjęcia tej posługi. Jeśli dotrze ono także do Ciebie, to proszę, nie odmawiaj...6 komentarzy:

 1. Gdyby przyjęcie tego zaproszenia nie rujnowało moich marzeń i planów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie przyjmiemy tego zaproszenia, poganie wejdą przed nami...

   Usuń
  2. Bóg do niczego nie zmusza, są różne powołania :) Ale rozeznać lepiej na spokojnie i nie zamykać się na nic. Marzenia piękna sprawa, ale czasem się zmieniają wraz z nami...

   Usuń
 2. Na tych ruinach może wyrosnąć coś o wiele piękniejszego. Gdyby Szymon Piotr został tylko rybakiem, nic byśmy dziś o nim nie wiedzieli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałoby się rzec, "a więc do dzieła", jednak nie możemy zapominać o "dyscyplinie Ducha Świętego", czyli małymi kroczkami do przodu, kropelka po kropelce...:) Hmm... miałem zaproszenie na Prądnik, a znalazłem się w Siedlcu... Pozdrawiam wiosennie :):):)

   Usuń
 3. Do Mimi.
  Moje też wszystkie padły i właśnie to dało mi prawdziwe szczęśćie i wiele radości. Czy my na pewno wiemy lepiej od Boga co jest dla nas najlepsze? Warto Go posłuchać. On jest wierny. Pomodlę się za Ciebie.

  OdpowiedzUsuń